Zavedení šrotovného na nábytek starší 10 let

Napsal admin • Čer 25th, 2010 • Rubrika: Asociace českých nábytkářů

Asociace českých nábytkářů, je sdružením chránící zájmy českých výrobců nábytku.

Návrh Asociace českých nábytkářů je veden v souladu s probíhajícími přípravami zavedení šrotovného na automobily starší 10 let. Šrotovné na automobily je podpůrný prostředek zaměřený na pomoc domácím automobilkám.

Asociace českých nábytkářů je přesvědčena, že nábytkářský průmysl v České republice, který zaměstnává na 37 tisíc lidí a jeho výroba se blíží 62 miliardám, má stejně důležité postavení jako tuzemský automobilový průmysl. Čeští nábytkáři navíc reprezentují naši zemi výrobky s vynikající kvalitou a mimořádným designem. Zejména design, který pochází ve velké míře od českých designérů a designérských studií, je ve světě velmi pozitivně přijímán! V případě exportu nábytku, vyráběného v České republice, se velmi často jedná o vývoz myšlenek a know – how.

Asociace českých nábytkářů navrhuje zavedení šrotovného ve výši 15 tisíc korun (polovina šrotovného za jeden automobil). Šrotovné by se vztahovalo pouze na nábytek starší 10 let, stejně jako je tomu u automobilů. (Stáří by bylo možné prokázat kupním dokladem nebo na základě vyjádření soudního znalce).

Asociace českých nábytkářů je přesvědčena, že bude zahájeno seriózní nediskriminační jednání na nejvyšší úrovni o podpoře tuzemského nábytkářského průmyslu, který je velmi důležitou součástí národního hospodářství.

Podpora šrotovného na nábytek je zároveň ekologickým krokem, vedoucím ke zlepšení životního prostředí lidí v České republice. Občanům České republiky by se takto otevřela cesta k zakoupení si zdravějšího a kvalitnějšího nového nábytku, než si mohli dopřát v minulosti!

Toto tiskové prohlášení ve formě otevřeného dopisu, bylo dnes odesíláno sekretariátem Asociace českých nábytkářů ministrovi průmyslu a obchodu České republiky.


Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.