Zahradní nábytek z ratanu

Napsal admin • Čer 20th, 2011 • Rubrika: Nezařazené

Ratanový zahradní nábytek je velmi aktuálním tématem v těchto měsících, kdy na všech zahrádkách a terasách se vše připravuje na příchod léta. A každý z nás doufá, že počasí nám bude přát a sluníčko svítit. Pokud patříte mezi ty, kteří teprve váhají nad výběrem zahradního nábytku, jistě si rádi přečtete pár užitečných informací o zahradním nábytku z ratanu.

Zahradní nábytek z přírodního ratanu

Přírodní materiál je velmi příjemný jak na dotyk, tak pro oko. Ale….přírodní ratan, z kterého se samozřejmě zahradní nábytek vyrábí je cenově náročný a není příliš odolný vůči povětrnostním vlivům. Zcela jistě ne v našich podmínkách, kdy často prší. Vy jste pak nuceni zahradní nábytek před každým deštěm schovávat a to se mnohdy nikomu z nás nechce. Zahradní nábytek z přírodního ratanu také nesmí být vystaven příliš vysoké vlhkosti, či častému kontaktu z vodou. V případě tedy zahradního lehátka je umístění jednoznačné, určitě ne jako doplněk odpočinku u bazénu. Péče o zahradní nábytek z ratanu je také náročná a v neposlední řadě musí být zahradní nábytek v zimních měsících dobře zazimován, aby nebyl vystaven mrazu. Zahradní křesílka a stolečky z ratanu však nacházejí velmi široké uplatnění v rodinných domech se zimní zahradou, či jako doplnění interiéru třeba ložnic. Ve veřejných budovách pak často můžeme potkávat vstupní haly, či restaurace zařízené právě tímto typem zahradního nábytku. Přírodní ratan také často potkáváme na svých dovolených v zemích, kde déšť je spíše něčím výjimečným a zima vlastně také. Naše pásmo je však jiné a vlhké, mnohdy velmi nepříjemné počasí i v letních měsících patří k běžným jevům naším země. Ale na vše je řešení a jestliže jste milovníky ratanu, nic není ztraceno.  Protože se tedy ratan i u nás mnoha lidem líbí, byl výrobci s různých zemí vyvinut nový materiál, který věrně imituje přírodní ratan pod názvem technoratan. A z tohoto materiálu je nabídka zahradního nábytku na našem trhu velmi široká, jelikož je žádaná. Dnešním tématem tedy bude především zahradní nábytek z technoratanu.

Zahradní nábytek z technoratanu

Jistě mnozí z Vás již ví, jak takový zahradní nábytek vypadá. Technokrata je v podstatě plast, který nabízí tenké pásky vzájemně do sebe zapletené, jako tomu je například u košíků z proutí. Jelikož se však jedná o plast, může na  zahradní nábytek pršet, může na něj svítit sluníčko, může být vystaven mrazu, nevadí, když na nábytek vylijeme kávu, nemusíme zahradní nábytek schovávat a přemisťovat. V případě, že zahradní nábytek není příliš čistý, je třeba zaprášený, stačí vzít hadici s vodou a lehce omýt, poté nechat zaschnout na sluníčku. Pro zahradní nábytek z technoratanu je typické, že design má podobu sedacích souprav, také je vždy doplněn komfortními polštáři, či poduškami, má nízkou hmotnost a patří k nejvíce komfortnímu zahradnímu nábytku. Ničím výjimečným není ani stoleček pod nohy, taburetky, několik typů konferenčních stolečků, lehátka k bazénu, zahradní bary apod. Zahradní nábytek z technoratanu zkrátka nabízí vše, na co jsme spíše zvyklí jako vybavení interiéru.  Dnešní doba a tento typ designu nabízí nejrůznější podoby tohoto zahradního nábytku a módním hitem od loňského roku jsou jistě zahradní postele se sklápěcím baldachýnem. Možná mnozí z Vás zahradní postel viděli na své dovolené. Letos se tento typ zahradního nábytku dostal i k nám. Vše je přizpůsobeno v maximální míře pro relax.

Plastové tenké pásky, které se splétají do sítí, jsou umístěny na kovové konstrukce, které tvoří daný design. Zahradní nábytek z technokratu je tedy rovněž pevný a bytelný. Nemusíte také nic smontovávat, kovové konstrukce jsou v jednom celku. Technoratan si můžete vybrat také z několika dostupných odstínů, ve většině případů přírodních dezénů. V neposlední řadě, zahradní nábytek z technoratanu vypadá velmi elegantně a působivě. Technoratan můžeme pro jeho komfort a odolnost vůči povětrnostním vlivům jen doporučit.


admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.