Martin Čudka – prezident UEA

Napsal admin • Čer 25th, 2010 • Rubrika: Asociace českých nábytkářů

Ing. Martin Čudka, dlouholetý prezident Asociace českých nábytkářů byl zvolen prezidentem Evropské nábytkářské federace UEA. Volba proběhla na zasedání valné hromady UEA dne 11. 12. 2008 v Paříži, pro období 2009 až 2011. Prezident byl zvolen jednomyslně a jeho volbu podpořili mimo jiné delegáti Velké Británie, Francie, Ruska a Španělska.

Jedná se o první případ v téměř šedesátileté existenci této velmi prestižní instituce, kdy byl zvolen na nejvyšší pozici, zástupce zemí střední a východní Evropy. Na tomto případu je možné demonstrovat, že země, které se relativně nedávno zbavily socialistické minulosti, získávají na důležitosti i v očích podnikatelů ze starých členských zemí EU.
Český nábytkářský průmysl si navzdory nelehké hospodářské světové situaci vede úspěšně.
Pro Asociaci českých nábytkářů je toto příležitost ještě důrazněji prosazovat zájmy českých výrobců nábytku na skutečně evropské úrovni, přímo přes evropské instituce.

Nově zvolený prezident Ing. Martin Čudka si od svého prezidentství slibuje výrazné zvýšení prestiže českého nábytkářského průmyslu a renomé velmi dobré kvality českého nábytku. V neposlední řadě i další zviditelnění České republiky v souladu s blížícím se předsednictvím Evropské unie, na které bude možné navázat. Je přesvědčen že využije své pozice pro podporu českých nábytkářů i v rámci Světové nábytkářské konfederace WFC.

Příští setkání zástupců odvětví výroby nábytku proběhne v České republice. V Brně se při příležitosti veletrhu nábytku a interiérů Mobitex sjedou evropští zástupci odvětví výroby nábytku z celé Evropy.
Tato schůze, bude pro příští období klíčová. Předmětem jednání budou požadavky podnikatelů nábytkářského odvětví vůči Evropské komisi i národním vládám států Evropské unie pro posílení jejich postavení.

——————————
Ing. Martin Čudka *1970
Absolvent dřevařské fakulty TU Zvolen. Ředitel a jednatel výrobní společnosti Wiesner-Hager Bohemia od roku 1994. Prezident Asociace českých nábytkářů od roku 2004. Oceněn titulem „Manažer nábytkářského odvětví 2007“.


Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.