Jak správně zateplit a izolovat podkroví ?

Napsal admin • Úno 6th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Na zateplení podkroví se často zapomíná. To je však chyba a pak nám tam zbytečně uniká teplo. Je tedy třeba zateplit a izolovat podkroví. V článku se dozvíte jak správně zateplit podkroví?

Podkroví

Podkroví je v rodiných domech bylo dříve naprostou samozřejmostí. Dnes už se však staví takové domy, které vůbec podkroví nemají a hned mají nadzemní patro. Lidé to dělají hlavně kvůli úspoře peněz, ušetří jim to docela peněz. A ono přece jen v dnešní době postavit si rodinný dům je docela drahé. I když si ho budete stavět svépomocí.

Zateplování podkroví

Podkroví by jsme měly opravdu důkladně zateplit, aby nám tam neunikalo zbytečně teplo. Škoda každého tepla, které nám zbytečně unikne ven. V dřívějším článku zateplení podkroví postup jsme rozebíraly podrobně postup při správném zateplování podkroví. Nic není dobré podceňovat a raději si to pořádně a důkladně neplánovat.

Zateplování stroupu i stěn

Na zateplení stropů se většinou používá klasický polystyren. Takové zateplení stropu polystyrenem není zase tak náročné a častečně si je můžete udělat i vlasními silami. Přece jen výhodnější však bude přizvat si odborníky. V dnešní době existují i další možnosti pro zateplování stropů i jednotlivých nosných stěn.

Hodně tepla bere střecha

Je známou věcí, že u rodinného domku jsou velké ztráty díky střeše. Ať už se jedná o sedlovou střechu nebo krytinovou střechu. Na izolování je dobrá foukaná izolace. V článku foukaná izolace ceník jsme rozebíraly v jaké cenové hladině se dnes pohybují ceny foukané izolace.


Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.