Asociace českých nábytkářů dlouhodobě podporuje výrobu nábytku v České republice

Napsal admin • Čer 25th, 2010 • Rubrika: Český nábytek

V roce 2011 startuje v Praze na výstavišti v Letňanech zcela nový projekt, výstava FOR FURNITURE a FOR OFFICE. Asociace českých nábytkářů je spoluorganizátorem této výstavy. Projekt nové výstavy má řadu předpokladů stát se nejvýznamnější a nejprestižnější tuzemskou akcí zaměřenou na novinky ve vybavení interiérů. Myšlenku vítá i Ministerstvo průmyslu a obchodu. Veletrhům, které budou probíhat v termínu 17. – 20.3. 2011, poskytlo oficiální záštitu.

Odvětví výroby nábytku v České republice patří mezi obory, kterým se dlouhodobě daří dosahovat pozitivních výsledků. A to mluvíme o exportu i tuzemské spotřebě. Na české výrobce nábytku je tržním prostředím vyvíjen stále větší konkurenční tlak a výrobci jsou nuceni přicházet se stále novými řešeními, vlastním designem i prodejními strategiemi. Z dlouhodobého obchodního hlediska, jsou pro ně možnosti prezentovat své výrobky nesmírně důležité a tato důležitost má vzestupnou tendenci. Asociace českých nábytkářů si je těchto trendů vědoma a společně se společností ABF a.s. přichází s novým konceptem veletrhu, který je zaměřen jak pro profesionální tak laickou veřejnost.

Výstava si klade za cíl přilákat do Prahy i odbornou veřejnost ze zahraničí. Asociace českých nábytkářů zaslala na Ministerstvo průmyslu a obchodu na Odbor podpory exportu žádost o začlenění veletrhu do seznamu podpořených akcí. Podle představ organizátorů by nejvíce vyhovoval projekt „Incomingová mise“. V rámci tohoto projektu je mimo jiné, možné podpořit cestu zahraničních obchodníků na veletrh a zároveň nabídnout těmto potenciálním obchodníkům doprovodný program.

Důležitá je prestiž: Prestiž jakékoliv výstavy je budována dlouhodobě. Ve světovém měřítku se mnohdy jedná o desítky let. Již nyní se však organizátoři výstavy mohou pochlubit závaznými přihláškami předních českých výrobců. Jedná se například o společnost: BÖHM, PF Nábytek, které jsou renomovanými výrobci kvalitního čalouněného nábytku. Jitona, tradiční výrobce nábytku do ložnic a obývacích pokojů, který nachází cestu mladého designu. Společnost Jelínek výroba nábytku a Domestav, které jsou výrobci velmi kvalitního nábytku z masivního dřeva a řada dalších.

Ing. Tomáš Lukeš
tajemník Asociace českých nábytkářů


Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.